FreeRIP Kılavuzu

Ana Sayfa > Ses CD'lerini Kopyalamak

Ses CD'lerini Kopyalamak

Basitçe bilgisayarınıza bir ses CD'si yerleştirin ve FreeRIP'i başlatın. Yazılım FreeRIP veritabanında bilgi araması yaparak siz hiç bir şey yapmadan sanatçı, albüm, parça adları, yıl gibi alanları dolduracaktır. Bu bilgiler CD'nin içinde depolanmaz, bundan dolayı FreeRIP veritabanı bunları ücretsiz olarak sizin için sağlar. Eğer kendi etiketlerinizi eklemek istiyorsanız değişiklikleri basitçe programın sağ bölümünde bulunan Bilgi Etiketleri bölümüne yazmanız yeterlidir. Bu bölüm iki sekmeye ayrılmıştır, CD Bilgisi ve Parça Bilgisi. CD Bilgisi sekmesinden tüm parçalar için etiketleri değiştirebilirken, Parça Bilgisi sekmesinde ise her bir parça için bilgi etiketlerini değiştirebilirsiniz.

FreeRIP Ekran görüntüsü

Daha sonra, sadece kopyalamak istediğiniz parçaların seçili olduğundan emin olun ve "Seçili Parçaları Varsayılan Biçime Kopyala" butonuna tıklayın

FreeRIP Ekran görüntüsü

Sonra işlemin ilerlemesini gösteren yeni bir pencere göreceksiniz

FreeRIP Ekran görüntüsü

Ekranda "Tamamlandı" mesajını gördüğünüzde işlem tamamlanmıştır!

FreeRIP Ekran görüntüsü

Yeni dosyalarınızı sanatçı adıyla oluşturulmuş bir klasörün içinde bulabilirsiniz

FreeRIP Ekran görüntüsü

Eğer dosyaları varsayılan olmayan bir biçime çevirmek istiyorsanız, "Dönüştür" menüsünden "Seçili parçaları ... olarak kopyala" seçeneklerinden istediğinizi seçerek bunu yapabilirsiniz.

Önceki (Başlarken)   |   Sonraki (Dosyaları Dönüştürmek)